Славия не се спира! Нанесе първа загуба на Лудогорец!(ВИДЕО)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Отборът на Славия победи Лудогорец с 1:0 в един от най-интересните мачове в програмата на 8-ия кръг на Първа Лига. В началото на втората част Тони Тасев изведе „белите“ напред в резултата. и това попадение се оказа единствено в мача.

Срещата стартира предпазливо и за двата тима. В първите минути домакините организираха добра атака, завършила с твърде неточен удар на бившия футболист на „орлите“ – Ерол Дост. След четвърт час игра се откри страхотна възможност пред Лудогорец. Бернард Текпетей овладя топката и моментално я прати към вратата на Светослав Вуцов. Кълбото се озова пред Пиерос Сотириу, който обаче не успя да засече.

В 28-ата минута Сисиньо успя да се пребори с противниковата защита и подаде към Текпетей, чийто изстрел бе блокиран от Андреа Христов. Натискът на гостите продължи и само за две минути „орлите“ пропиляха две възможности за откриване на резултата. Първо Пиерос Сотириу пое отлично извеждащо подаване и от малък удар стреля към вратата на Светослав Вуцов, който отрази. Секунди по-късно Елвис Ману бе оставен абсолютно сам в наказателното поле, но прати кълбото извън очертанията на вратата.

„Белите“ записаха мечтано начало на втората част, след като едва четири минути след подновяването на играта поведоха в резултата с красив изстрел на Тони Тасев от далечна дистанция.
Десетина минути по-късно Мартин Георгиев влезе грубо в краката на Бернард Тектпетей, което първоначално му заслужи жълт картон. След преглед с ВАР обаче съдията Ивайло Стоянов замени картона с червен и половин час преди края Славия остана с човек по-малко.

В 78-ата минута влезлият от пейката Радослав Кирилов нацели сглобката на Серджио Падт. Фланговият футболист се възползва от празното пространство, финтира Текпетей и стреля с десния си крак, но топката срещна гредата.