0
421251883 1129577641591411 1283334771436751981 n.l
-
-

Славия постигна успех в първата си контрола, играна на турска земя. „Белите“ победиха с минималното 1:0 над казахстанския Женис. Единственото попадение в двубоя реализира Николай Христов.

Първата възможност за столичани бе в 10-ата минута, но Мартин Сораков не успя да преодолее Никита Калмиков.

Няколко минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Славия, но Светослав Вуцов успя да улови.

В 33-ата минута Славия успя да се разпише. Иван Минчев центрира от фал, а Николай Христов с глава насочи топката във вратата за 1:0.

В края на първата част Денислав Александров потърси целта директно от пряк свободен удар, но прати топката на сантиметри покрай вратата.

В 80-ата минута грешка на вратаря на казахстанците позволи на Емил Стоев да отнеме топката, но не успя да нанесе хубав удар и стражът на Женис се справи.

Следващата проверка на Славия е на 26 януари срещу руския Рубин.