Славия изуми! „Белите“ са първият клуб на плюс от Лудогорец

0
Снимка: ludogorets.com

Славия постигна нещо, което на твърде малко отбори се случва в последните 9 години. „Белите“ не просто успяха да не загубят от Лудогорец през този сезон, но дори имат положителен баланс от цели три двубоя в шампионата срещу „орлите“. В първата фаза двата тима си размениха по едно равенство в Разград (0:0) и на „Овча Купел“ (1:1), а в последния кръг от първенството шампионите загубиха безславно в столицата с 1:3.

Досега само един отбор е успявал да не падне от толкова или повече изиграни мачове срещу Лудогорец в рамките на един сезон. Това е Ботев (Пд) през 2013/14. „Канарчетата“ успяха да не паднат в 4 срещи срещу тима от Разград. Но за разлика
от Славия сега, тогава те нямаха положителен баланс, тъй като всички двубои завършиха наравно, а сега славистите имат победа.

ЦСКА-София през настоящия сезон също не загуби от Лудогорец, но както Ботев преди 6 години, не го и победи – 3 ремита от 3 мача.

В първия сезон на „орлите“ в елита – 2011/12, от тях не загубиха Литекс и Локо (Пд), но само от два мача.

Освен това Славия се нареди до Левски и Литекс в класацията за най-много вкарани голове във вратата на Лудогорец за едно полувреме. На „Овча Купел“ в последния мач „белите“ нанизаха три. По веднъж това са правили Левски и Литекс. „Оранжевите“ все пак са водачи, тъй като веднъж стигнаха и до 4. През сезон 2014/15 те обърнаха Лудогорец от 0:2 до 4:2, като и четирите гола бяха след почивката.