Славия изпусна победата срещу Ботев Вр (ВИДЕО)

0
slavia 2020
-
-

Славия и Ботев Враца завършиха 2:2 в мач от шестия кръг на efbet Лига. Славистите могат да съжаляват, че изпуснаха аванс от два гола и по този начин пропуснаха да стигнат до трета победа от началото на сезона.
Двубоят започна с опасност пред вратата на Славия в 4-та минута. Младият Доминик Янков успя да намери пространство пред наказателното поле на Славия, обърна се и отправи хубав удар, който бе отразен от Георги Георгиев.
Три минути по-късно футболистите на Славия имаха претенции за дузпа. Галин Иванов навлезе отляво в наказателното поле на Ботев Враца, след което падна под натиска на Илия Миланов, но съдията Георги Димитров прецени, че няма основание да свири дузпа.
Ботев Враца пропусна чудесна възможност да поведе в резултата в 12-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Славия топката стигна до Валери Домовчийски, който стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Георги Георгиев.
Христо Попадийн получи контузия и бе сменен в 24-та минута от Мартин Атанасов.
Галин Иванов стреля от фаул в 35-та минута, но Красимир Костов спаси.
Славия поведе в резултата в 38-та минута. Давид Рибейро не успя да избие топката с глава и я изпрати в краката на Галин Иванов, който финтира Доминик Янков, след което пусна перфетен пас към Чунчуков. Нападателят на Славия бе сам срещу Костов и не пропусна да вкара.
Славия поведе с 2:0 в 59-та минута. Георги Йомов получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Ботев Враца. Той излезе сам срещу Костов и с премерен удар вкара топката във вратата му.
Ботев Враца намали изоставането си в резултата в 65-та минута. С удар от границата на наказателното поле на Славия, Доминик Янков прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев.
Валери Домовчийски отправи удар от разстояние в 75-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Георги Георгиев.
Ботев Враца успя да изравни резултата в 79-та минута, когато Доминик Янков центрира в наказателното поле на Славия, където Мирослав Будинов стреля с глава и прати топката във вратата на Георги Георгиев.
Славия направи страхотен пропуск в 85-та минута. Георги Йомов се измъкна между двама играчи на Ботев Враца, след което навлезе в наказателното поле на гостите и пусна към Галин Иванов, който бе изведен на отлична позиция, но стреля неточно в аут.
В 89-та минута се стигна до нова комбинация между Георги Йомов и Галин Иванов, но последният отново стреля неточно в аут.
В следващия кръг Славия гостува на Лудогорец, а Ботев Враца е домакин на Етър.