0
pomorie montana 28
-
-

Славия и Монтана завършиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Гостите от Монтана могат да съжаляват много повече, че не стигнаха до победата при гостуването си на стадиона в квартал „Овча Купел“.

Монтана поведе в резултата в 10-ата минута, когато Тони Тасев центрира в наказателното поле на Славия, където Андреа Христо се опита да попречи на Николай Минков да стреля, но вместо това вкара топката в собствената си врата.

Монтана бе много близо до това да вкара втори гол в 14-ата минута. Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда на вратата на Светослав Вуцов.

Пред Славия се откри добра възможност в 38-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Монтана Георги Вълчев надскочи Благой Макенджиев и стреля с глава, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на гостите.

В 41-ата минута имаше много спорна ситуация в наказателното поле на Славия. Николай Минков навлезе опасно в наказателното поле, а Надер Гандри се хвърли доста опасно на шпагат в краката му. Гостите веднага поискаха отсъждане на наказателен удар, но съдията остана безмълвен.

Славия направи много сериозен пропуск в 43-ата минута. Пред Макрилос се откри много добра възможност, а той стреля, но Макенджиев плонжира и изби в корнер.

Славия успя да изравни резултата в добавеното време на първата част. Михаил Александров подаде към Георги Вълчев, който стреля, топката се удар в десния стълб на вратата на Монтана, Макенджиев очакваше тя да излезе в аут, но влезе във вратата му за 1:1.

В 74-ата минута Светослав Вуцов се намеси брилянтно три пъти в рамките на секунди, за да спаси вратата си от втори гол. Първо той отрази коварен изстрел от дистанция на Николай Минков, а след това успя да излезе бързо и да парира удар в наказателното поле на Сергей Георгиев. Последва нов изстрел на Минков, който бе отразен от Вуцов със страхотен рефлекс в корнер.

В 84-ата минута Тони Тасев отправи много коварен удар от далечна дистанция, но Вуцов отново се намеси страхотно и изби в корнер.

С това равенство Славия е дванадесети с 24 точки, а Монтана е последен с 21 точки. Ботев Враца е единадесети с 25 точки, а Етър е тринадесети с 22 точки.