Славия дръпна в борбата за Европа с чиста победа над Етър (ВИДЕО)

slaviq otbor
Снимка: lap.bg
-
-

Славия взе предимство пред Етър в борбата за бараж за Лига Европа. „Белите“ се наложиха на стадиона в „Овча Купел“ с 1:0, вземайки минимален аванс преди реванша във Велико Търново. Победителят от двата мача ще срещне 3-я в крайното класиране на Първа лига, който за момента е Левски, във финал за класиране в Лига Европа. Реваншът е в четвъртък, 23 май.

Славия можеше да поведе след само 180 секунди игра. Удар с глава отблизо на Георги йомов обаче срещна лявата греда.

В 10-ата минута Батрович стреля, но ударът му рикошира в крак на защитник и излезе в корнер.

„Белите“ поведоха вдаденото едноминутно продължение. Радослав Кирилов проби отляво и пусна в наказателното поле към Георги Йомов, който засече от движение за 1:0.

В самото начало на втората част Етър поиска дузпа за игра с ръка на Пламен Гълъбов, след опит за центриране на Даниел Младенов. Такава обаче нямаше и главният съдия правилно не посочи бялата точка.

В 84-ата минута Тасевски изведе чудесно в Чунчуков. Последният обаче стреля изключително нескопосано в аут.

В даденото продължение Георги Петков отрази удар на Ангелов.

В заключителните секунди на 3-минутното продължение пък Румен Руменов по чудо не изравни, след като негов удар срещна гредата.