Славия би Дунав и се върна към победите (ВИДЕО)

0
768x432 68
Славия спечели с 2:0 домакинството си на Дунав от 5-ия кръг на Първа професионална лига. По този начин „белите“ прекъснаха серията си от три поредни загуби във всички турнири. Попаденията за домакините вкараха Галин Иванов (63-д) и Славчо Шоколаров (67). Футболистите на Дунав изпуснаха дузпа, а имаха претенции за още една.
„Белите“ се изкачиха на петото място със 7 точки, колкото има и четвъртия Лудогорец. Шампионите обаче са с мач по-малко. Русенци са 12-и с 3 точки.

В 26-ата минута Дунав получи правото да изпълни дузпа. Удар на Глаусио се отби в ръката на Андреа Христов и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Васев, но Петков усети замисъла му и спаси удара с крак.Гостите поискаха втора дузпа в 60-ата минута. Ндиайе получи пас от дълбочина, пусна топката покрай Георги Петков, който закачи крака му, и падна. Нападателят на „виолетовите“ претендираше, че е фаулиран, а реферът му вдигна жълт картон за симулация.В ответната атака Железов отсъди дузпа за високо вдигнат крак от Божидар Васев до главата на Галин Иванов, който може би беше в засада. Иванов изпълни хладникръвно, като хвърли вратаря преди удара. Това стана в 63-та минута.Четири минути по-късно Славчо Шоколаров вкара страхотен гол с удар извън наказателното поле и съкруши гостите.В заключителните минути Йомов беше задържан и падна в наказателното поле на Дунав. Железов вдигна ръце и посочи играта да продължи.