Славчев бележи,Карабах докосва титлата(ВИДЕО)

0
-
-
Българският национал Симеон Славчев отбеляза гол за победата на Карабах Агдем с 3:0 над Кешла в мач от първенството на Азербайджан. Родният халф откри резултата, а отборът му направи нова крачка към титлата.Част от Карабах от дълги години е един от най-добрите кондиционни специалисти в Европа Чудомир Чокаров -Чудото. А от година и половина насам и Марио Митов. Младият специалист от Благоевград  е син на помощника на Любо Пенев в ЦСКА-София Добри Митов.
До края на сезона остават още три кръга, а Карабах има аванс от 5 точки пред втория Нефтчи (Баку), който обаче е и с мач по-малко. Кешла е абсолютният аутсайдер и заема последно място в класирането. Гостите не оказаха почти никаква съпротива, но до почивката допуснаха само един гол, дело нс Славчев. Българинът беше на точното място след спасяване на противниковия вратар и с перфектна добавка заби топката под гредата.
След почивката Рикард Алмейда в 59-ата минута от дузпа и Абдела Зубир оформиха убедителния успех на Карабах.
Това беше пета поредна победа за отбора на Славчев. След седмица на Карабах предстои първия полуфинал за Купата на Азербайджан срещу Габала.