Слаб ЦСКА-София стигна до равенството срещу Локо Сф с гол в 90-ата минута

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София изигра слаб мач, но все пак се измъкна и с гол в 90-ата минута стигна до равенството 1:1 при гостуването на Локомотив София в двубоя от втория кръг на Първа лига. Локомотив София поведе с гол на Карлос Франса от дузпа в 21-ата минута, а Браян Морено изравни с попадение в 90-ата минута. ЦСКА-София изигра много слаб мач в офанзивен план, като създаде много малко опасности пред вратата на Александър Любенов. Това е първото равенство в Първа лига от началото на сезона.

Съдията Волен Чинков свири дузпа в 17-ата минута за Локомотив София след намесата на ВАР. Мики Орачев центрира в наказателното поле на ЦСКА-София, където Селсо Рапосо стреля от 4-5 метра, но пред топката застана Брадли Де Нойер, топката рикошира първо в тялото му, а след това срещна лявата му ръка. Първоначално Волен Чинков подмина ситуацията, но му бе сигнализирано от Георги Кабаков да преразгледа ситуацията. След консултацията със системата за видеоповториения Чинков промени решението си и посочи бялата точка. Зад топката застана Карлос Франса, който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Густаво Бусато в 21-ата минута. Бразилецът бе много близо до спасяване, но не успя и топката влетя в мрежата му – 1:0 за Локомотив София.

В 26-ата минута Красимир Милошев стреля от около 20 метра от воле, но топката профуча покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

Три минути по-късно Илия Димитров можеше да се възползва от нова много груба грешка в защитата на ЦСКА-София, когато изскочи сам срещу Густаво Бусато и стреля, но бразилският вратар успя да спаси.

ЦСКА-София отговори с удар на Маурисио Гарсес в 33-ата минута, но той бе много слаб и Любенов улови без проблем.

Пет минути по-късно Бусато спаси коварен удар на Милошев.

Браян Морено опита изненадващ удар от около 22-23 метра в 70-ата минута, но неточно в аут.

В 75-ата минута Симеон Славчев бе изведен сам срещу вратаря. Той нахлу в наказателното поле, където сви топката покрай хвърлилия се на шпагат Християн Петров. Последва удар с десния крак, но Бусато отново спаси.

ЦСКА-София изравни резултата в 90-ата минута, когато Станислав Шопов центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив София, където Браян Морено бе изпуснат от Камен Хаджиев и колумбийският нападател с глава вкара топката във вратата на Александър Любенов.