Слаб Лудогорец приключи с Европа!

0
154171401981007 ee37a164710303769c4c2a63df02a3a0

Лудогорец е аут от Лига Европа! „Орлите“ изиграха изключително слаб мач като домакини на АЕК (Ларнака), завършвайки 0:0. Така, с актив от едва 2 точки, разградчани вече нямат никакъв шанс да продължат в надпреварата и напролет.

В другия мач от група „А“ Байер Леверкузен поди с минималното 1:0 Цюрих. Така двата отбора имат по 9 точки – 7 повече от Лудогорец, при два оставащи мача до края на груповата фаза.

След само 180 секунди игра Ренан бе на път да направи фатална грешка. Той излезе извън наказателното поле и подари топката на Акоран, който обаче направи неуспешен опит да прехвърли вратаря.

В 6-ата минута Жан-Лук премина като на парад през Сисиньо и остана очи в очи с вратаря. Ренан обаче успя да отрази удара.

13-ата минута можеше дасе окаже фатална за „орлите“. Тричковски стреля директно от фаул, от дъгата пред наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Лудогорец създаде първото си страхотно положение в 16-ата минута. Кешеру изведе с едно докосване Марселиньо, който от чиста позиция стреля покрай вратата.

В 24-ата минута Натанаел центрира хубаво в наказателното поле, но сантиметри разделиха Лукоки от това да засече от непосредствена близост до голлинията.

След половин час игра АЕК разигра заучено изпълнение на фаул, но Акоран нанесе слаб удар, право в ръцете на Ренан.

В 38-ата минута Силва стреля много прецизно от границата на наказателното поле, но Ренан с отлична намеса изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

120 секунди по-късно Кешеру навлезе в наказателното поле, но стреля слабо и вратарят на АЕК улови без проблем.

Малко преди края на полувремето далечен удар на Вандерсон рикошира в защитник на гостите и бе на път да излъже вратаря, който все пак улови без особени затруднения.

В 51-ата минута Яну и Моци се спречкаха. Футболистът на АЕК посегна да удари с глава румънеца, който се строполи на земята. В крайана сметка и двамата получиха жълт картон.

Лудогорец имаше два страхотни шанса да поведе, само в рамката на 60 секунди. В 74-ата минута Марселиньо стреля чудесно от дистанция, но вратарят на АЕК плонжира и изби в корнер.

Минутка по-късно Сисиньо центрира в наказателното поле, Моци засече с глава, но топката се отклони в напречната греда.

В последните секунди на 4-минутното продължение, Швиерчок стреля опасно по диагонла, но вратарят на АЕК улови топката.