0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София не успя да победи Стал Миелец във втората си контрола от лагера в Турция. Съперниците изиграха скучен двубой, без сериозни положения и пред двете врати, който логично завърши и без гол – 0:0

За поляците като титуляр започна бившият капитан на ЦСКА-София – Божидар Чорбаджийски. Другият българин в състава – Алекс Колев – влезе в игра за началото на второто полувреме.

Първият точен удар в мача бе 15-ата минута. Отправи го Петър Занев, който обаче не успя да затрудни вратаря на съперника.

240 секунди по-късно българският отбор организира добра атака. Мазику изведе в наказателното поле Санкаре, който веднага стреля. Стражът на Стал обаче успя да избие в корнер.

В 29-ата минута, след центриране от корнер, играч на Стал прати топката в мрежата на Бусато. Попадението обаче беше отменено заради нарушение.

В 43-ата минута Стал можеше да поведе. След центриране отдясно, Гетингер засече с глава. Бусато обаче изби с една ръка в корнер отиващата под напречната греда топка.

На полувремето Акрапович смени 10 от футболистите си. На терена остана единствено Юга, който скоро след началото на втората част също беше заменен.

В началните минути на второто полувреме Алекс Колев не сполучи в опита си да прехвърли Димитър Евтимов.

В 79-ата минута изстрел на футболист на Стал мина на сантиметри до лявата греда.

Секунди по-късно Евтимов бе на път да сгреши фатално, подарявайки топката на играч на съперника. Родният вратар обаче се реваншира, спасявайки удара.

В 84-ата минута Кери проби отляво и центрира. Смоленски засече, но не успя да затрудни вратаря.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов.

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 22. Али Соу

СТАЛ: 29. Примел, 23. Гетингер, 6. Флис, 4. Чорбаджийски, 25. Лисовски, 96. Дадок, 17. Форсел, 8. Урбанчик, 20. Томашевски, 77. Янковски, 99. Зявински