Скандал! Треньорът на дубъла на ЦСКА 1948 извади отбора от контролата с Локо (Сф) и изригна срещу съдиите

0
nesebar strumska slava 35
-
-

Контролата между Локомотив (София) и ЦСКА 1948 II приключи само след едно полувреме. При резултат 2:2 “червените” решиха да не доиграват двубоя по инициатива на наставника Владимир Димитров, който бе недоволен от съдиите и така срещата на базата на БФС в “Бояна” завърши след само 45 минути.

Резултатът бе открит от ЦСКА 1948 в 14-ата минута, когато Валентин Йосков получи пас отдясно и реализира за 1:0.

В 29-ата Локомотив изравни. Димитър Митков излезе сам срещу вратарят и вкара за 1:1.

Скоро обаче ЦСКА 1948 II отново излезе напред в резултата, като отново точен бе Йосков.

Малко преди почивката Локо отново изравни. Съдията отсъди дузпа в тяхна полза, която Митков реализира. Съперникът имаше сериозни претенции около нарушението и това вбеси наставника им Владимир Димитров, който взе решение тимът да не излиза за втората част.

“Съжалявам, че се случи така. Трябва да се разбере, че не може едни хора да дерибействат, когато им е дадена власт. Не е само дузпата. Дузпа няма. Страничният съдия казва на главния, че дузпа няма, но той я дава на своя глава. Две груби влизания на футболист на Локомотив София. Не знам какво е състоянието на крака на нашия футболист. Той не може да стъпи, но не му се дава картон. В официален мач не мога да си позволя да направя това. Трябва да се случи нещо, за да не правят каквото си искат такива хора. Това не е импулсивно мое решение, говорим съм с ръководството. Прецених, че мачът се изнерви, ще се получат още контузии, нерви. Сметнахме, че не е нужно да играем второто полувреме”, започна наставникът.

„Още един път се извиних на колегите, че прекратих контролата. Те нямат вина. Съжалявам пак, наруших ритъма на тренировъчния процес на Иван Колев. Взех това решение с оглед на това, че на терена не се случваха нормални неща”, каза още Димитров.

„Това, което исках от играчите, те тактически го изпълниха. Това са млади момчета. Ние имаме само един опитен футболист. Тези момчета за един месец разбраха какво искам от тях. Няма как да не съм доволен от това, което видях. По време на официален мач няма как да го направя това. Нервите са си нерви. По-добре, че се случва на контрола, за да могат съответните органи да вземат мерки. Комуникацията между съдиите е много важна. За мен е тенденциозно това нещо, което се направи”, допълни треньорът на ЦСКА 1948.