СКАНДАЛ! Фенове биха роден съдия по време на мач

0
-
-

Грозен екшън прекрати на полувремето мача от 12-ия кръг на зона „Струма 2“ в пиринската бундеслига в Михнево между местния Ураган и Яворница, пише „Струма“. През първата част домакините поведоха с 2:0 с головете на Димитър Тасев в 6-та мин. и на Димитър Масларов от дузпа в 31-та мин.

Бесни от развоя на двубоя, фенове на гостуващия тим тръгнаха на саморазправа със съдиите на почивката на срещата, като потърпевш се оказа главният рефер Христо Божков, който бе ударен в суматохата и на секундата прекрати срещата.

Това е трето посегателство върху петричкия арбитър в рамките на полусезона. Точно преди един месец отнесе тупалка от футболиста на Граничар (Кулата) Живко Хаджиев в хода на мач отново с участието на Яворница, след което побойникът бе наказан за 1 г.

В средата на октомври Божков стана жертва на атаката на шефа на Градешница Тодор Гюрев при визитата срещу Изтребител и извършителят на деянието също изгоря за 1 г. За капак, след като двубоят в Ново Делчево беше прекъснат при 1:0, гнева си върху съдията изля и записаният като управител в протокола Владимир Петров, нанесъл серия от удари в коремната му област. Тогава пострадалият се почувства зле и бе откаран в Спешна помощ.

След инцидента в Михнево гостите излязоха с обръщение към привържениците си на своята страница в социалните мрежи. „Днешният мач беше прекратен поради нахлуване на публиката на терена. Въпреки скандалното съдийство и въпреки че отборът ни съществува благодарение на нашите верни фенове, ние НЕ толерираме подобно поведение. От създаването си се стремим да печелим с чест, красива игра и да бъдем пример на и извън терена.

В момента отборът ни е заплашен от сериозни санкции. Силно се надяваме това нещо да не се повтаря и умоляваме всички фенове да изразяват емоциите си единствено чрез подкрепа извън терена. На и около игрището място имат само футболистите и треньорският щаб. Весел празник на всички!“ – написа доскорошният играещ треньор на Яворница Божидар Яков, който поради контузия не взе участие в скандалния двубой.