Сити загуби дербито на Манчестър и титлата във Висшата лига

0

Манчестър Сити загуби дербито от Манчестър Юнайтед с 1:2 на „Етихад“, от 16-ия кръг на Висшата лига. Победата за „червените дяволи“ дойде след попадения на Маркус Рашфорд от дузпа и на Антони Марсиал през първото полувреме. Почетното попадение за домакините реализира Николас Отаменди. „Гражданите“ бяха много далече от най-доброто си представяне. След това поражение „небесносините“ вече изостават на 14 точки от лидера Ливърпул.

Бернардо Силва препъна Маркъс Рашфорд в наказателното поле на Манчестър Сити в 20-ата минута. Съдията Антъни Тейлър подмина ситуацията, но след това тя бе преразгледана с ВАР и арбитърът посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Маркъс Рашфорд и Манчестър Юнайтед поведе в резултата с 1:0 в 23-ата минута.

В 27-ата минута след нов удар на Рашфорд топката срещна напречната греда на вратата на Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед вкара втори гол в 29-ата минута, когато Даниел Джеймс комбинира с Антони Марсиал, който си отвори пространство към вратата на домакините и стреля, топката срещна левия стълб на вратата на Едерсон и влетя в мрежата му.

В добавеното време на първата част Фред игра с ръка в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но реферът Антъни Тейлър я подмина и не свири дузпа за „гражданите“.

Давид де Хеа направи страхотно спасяване в 64-ата минута, когато отрази удар на Родри и изби в корнер.

Джеси Лингард можеше да вкара трети гол в 66-ата минута. Ударът му обаче бе отразен от Едерсон.

Манчестър Сити намали изоставането си в резултата в 85-ата минута, когато Рияд Марез центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Николас Отаменди засече топката с глава и я прати във вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Сити можеше да изравни резултата в 86-ата минута, когато пред Марез се откри страхотна възможност в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но ударът на алжиреца бе отразен от Давид де Хеа.

Манчестър Сити остава трети с 32 точки и изостава вече на 14 зад лидера Ливърпул, който е с 46. Манчестър Юнайтед е пети с 24 точки.