Сити и Челси хвърлят дебели бонуси за спечелването на Шампионска лига

-
-

Стана известно какви бонуси ще получат играчите на Челси и Манчестър Сити, ако спечелят Шампионска лига.

Според Daily Mail стимулите за играчите на лондонските клубове могат да достигнат 11 милиона британски лири през този сезон.

Футболистите ще получат 5 милиона лири за достигането до финала на Шампионска лига. В случай на победа в турнира, играчите имат право на допълнителни 5 милиона паунда. Ако Челси успее да победи Лестър на финала за Купата на Англия, играчите ще получат още 1 милион.

Всички бонуси са разпределени по равно между всички играчи на Челси. По този начин, в случай на победа в Шампионска лига и Купата на Англия, всеки играч ще получи приблизително 500 хиляди лири.

Имайте предвид, че подходът на Челси за награждаване на футболисти е различен от начина, по който този проблем се решава в Манчестър Сити. „Гражданите“ договарят бонуси за постигане на турнирни цели с всеки играч поотделно.

Бонусите в Манчестър Сити са по-високи. Ако клубът спечели Шампионска лига, играчите ще получат около 15 милиона паунда.

Големите бонуси са записани в договорите на най-добрите играчи на Сити. Например, ако спечели Шампионска лига, Кевин де Бройне ще получи милион паунда. Останалите играчи ще получат около 600 хиляди лири. Бонусът за играчи, които често не играят, ще бъде по-нисък.

Челси и Манчестър Сити ще играят във финала на Шампионска лига на 29 май.