„Сините“ таланти показаха на батковците как се прави! Две победи над Лудогорец за ден (ВИДЕО)

0
-
-

Младите таланти от академията на „Левски“ записаха две победи като домакин над „Лудогорец“ в елитните юношески групи без да допуснат гол във вратата си. При 15 годишните „сините“ се наложиха над своите гости с 2:0, а при 17-годишните с 1:0.

В Елитната група до 15 години, играчите на Петър Карачоров записаха 11-та си поредна победа в 11-ия кръг на надпреварата. Двата гола за победата бяха дело на Виктор Василев. В 12-та минута той се възползва от подаване отдясно на Виктор Добрев, а в 50-та минута се разписа и след асистенция на Симеон Василев. „Сините“ са с актив от 33 точки и имат само два допуснати гола от началото на първенството, а преднината им пред втория „ЦСКА-София“ е вече осем точки.

Съставът на „Левски“ U15:

Велизар-Илия Илиев, Георги Коричков, Стилиан Бързачки, Марио Дадаков, Виктор Василев (к), Симеон Василев, Антоан Стоянов, Любомир Тодоров, Костадин Калчев (54 – Валентин Иванов), Петко Панайотов (63 – Виктор Димитров), Виктор Добрев (58 – Боян Иванов).

В двубоя от 11-ия кръг на Елитната група до 17 години възпитаниците на треньора Красимир Петров стигнаха до победата над своя съперник с гол на Марин Петков от дузпа в 15-та минута. С победата „Левски“ изпревари „Лудогорец“ във временното класиране излизайки на второ място с 24 точки – на 6 след лидера „Септември“.