„Сините“ не пуснаха гол у дома 17 часа и 45 минути, вкараха само 1 гол за 4 часа и 42 минути

0
levski otbor

При 1:1 срещу Етър Серджиу Буш стана първият играч на Левски, който вкарва гол на „Герена“ през пролетта. За последно бе реализирал Васил Панайотов – в 78-ата минута при 3:0 над Пирин Бл на 2 декември миналата година. Оттогава до края на мача с Етър са изминали точно 282 минути – 4 часа и 42 минути. В предишното домакинство на „Герена“ Левски направи 0:0 с Ботев Пд, а в първото от пролетния дял би Ботев Пд с 1:0, но гостите си отбелязаха автогол чрез Пламен Димов.

Серджиу Буш за трети път вкара с десен крак. В Първа лига през сезона той има още 2 попадения с левия и 2 с глава. От 37-те гола на Левски в Първа лига до момента 22 са вкарани с десен крак, 5 с ляв крак, 8 с глава и един с… ръка от Давид Яблонски. В полза на столичани има и един автогол.

За първи път през сезона Левски допусна гол на „Герена“ – инкасира го в 12-ото си домакинство. Серията на сините без попадение в мрежата на собствения стадион за първенство продължи 1065 минути (17 часа и 45 минути). Преди Батрович от Етър да прати топката във вратата на столичани, за последно това стори Румен Касабов от Черно море – в 77-ата минута на последния мач от миналия шампионат.

Левски записа 8-о равенство през сезона – тоест 32% от мачовете на тима са завършили без победител. Сините печелят едва 56% от двубоите си -14 победи от 25 срещи в Първа лига.

Словакът Роман Прохазка за първи път не започна като титуляр през сезона за първенство. Той е и единственият футболист на Левски, който е взел участие във всичките 25 шампионатни мача.

Давид Яблонски за първи път изведе Левски като капитан. Чешкият защитник е и голмайстор на отбора с 8 точни изстрела.

Левски пропусна втора дузпа за сезона. Преди от бялата точка да сбърка Филипе Нашименто, същото бе правил и Жорди Гомес – при 0:0 срещу Витоша Бистрица. Ако двамата бяха вкарали, сините щяха да имат 4 точки повече в актива си.

За втори път през сезона Левски стигна до точка от губеща позиция. Първият път бе срещу ЦСКА – сините поведоха с 1:0, резултатът мина през 1:2, за да свърши мачът 2:2. През тази кампания сините не са правили обрат.

Левски не познава загубата в 11 поредни шампионатни мача – 7 победи и 4 равенства.