Синът на Любо Пенев поведе Хебър към победа над Локо (Сф)! Отмениха дузпа за „железничарите“ (ВИДЕО)

0
hebar beroe (7)

Локомотив (София) загуби като домакин на Хебър в мач от VI кръг на efbet Лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ тимът от Пазарджик се наложи с 1:0.

След по-малко от 180 секунди игра Георги Вълчев стреля мощно от дистанция. Александър Любенов обаче внимаваше и изби в корнер.

В 16-ата минута Карлос Франса проби и реши да завършва сам. Ударът му обаче попадна право в Игонен.

Хебър поведе в 25-ата минута. Атанас Кабов получи вдясно в наказателното поле, преодоля съперник и даде пас пред вратарското поле. Там Николас Пенев бе оставен напълно непокрит и без проблеми засече в мрежата за 0:1. За сина на Любослав Пенев това бе дебютен гол е екипа на тима от Пазарджик.

В 39-ата минута Хебър можеше да удвои аванса си. Охене центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Георги Николов надскочи съперник и засече изключително опасно с глава. Любенов обаче се разтегна максимално и успя да избие в корнер.

В последната минута на редовното време Симеон Мечев отправи неточен удар към вратата на Хебър.

ьч

В 55-ата минута опасен удар по диагонала на Франса мина покрай лявата греда.

Гостите отговориха с шут на Бастунов от границата на наказателното поле, който обаче бе встрани от целта.

В 64-ата минута Стефан Ламбезе центрира отдясно, а Роберт Маза игра с ръка в собственото си наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа. След разглеждането на ситуацията с ВАР обаче Георги Иванов бе привикан до монитора, след което отмени решението си.