Симона Халеп е новата шампионка на Уимбълдън

0
halep
-
-

Румънката Симона Халеп победи Серина Уилямс с 6-2, 6-2 във финала на Уимбълдън, за да спечели първата си титла от надпреварата и общо втора от Големия шлем. Халеп тотално надигра именитата си съперничка и заслужено стигна до успех след по-малко от час игра на Централния корт в Ол Ингланд Клъб.

До момента Халеп се славеше най-вече като много силна тенисистка на клей, като най-доброто ѝ постижение на Уимбълдън бе полуфинал от 2014-та година, докато за Серина това бе 11-ти финал в турнира, като тя има и седем титли. От самото начало на мача 27-годишната румънка показа страхотно ниво на тенис и взимаше подаванията си без проблеми, като от своя страна поставяше под напрежение Уилямс при неин сервис. Халеп успя да стигне до два пробива, за да вземе първата част с 6-2, а картината на корта не се промени през втория сет, в който Халеп стигна до нови два пробива и затвори мача след точно 55 минути игра.

Статистиката от двубоя подчерта превъзходството на румънката, като тя загуби само 12 точки на собствен сервис, реализира 13 печеливши удара и допусна едва три непредизвикани грешки. Уилямс завърши със 17 уинъра, но и цели 25 непредизвикани грешки, като сервисът ѝ не работеше на обичайното ниво от последните две седмици и тя реализира едва два аса.

По този начин Симона Халеп спечели втора титла от Големия шлем след тази от Ролан Гарос 2018 и ще се изкачи до четвърто място в световната ранглиста от понеделник. Уилямс от своя страна записа трета поредна загуба в турнирите от Шлема и отново не успя да изравни рекорда на легендарната Маргарет Корт.