0
breel
-
-

Швейцария се оказа отново препъникамък за Сърбия и на Световното първенство в Катар. „Кръстоносците“ се класираха за 1/8-финалите на турнира, след като постигнаха втора победа в груповата фаза. Те надделяха с 3:2 срещу Сърбия в повторение на мача помежду им от преди четири години.

На мача между Сърбия и Швейцария имаше два обрата, но в крайна сметка звездите на Драган Стойкович трябваше да си съберат багажа, защото отпаднаха от Световното първенство.

В 19-ата минута швейцарците направиха много добра атака, при която Рикардо Родригес бе изведен съвсем сам на лявото крило. Левият бек центрира по трева, като в наказателното поле Страхиня Павлович опита да изчисти топката. Той обаче я прати на крака на Джибрил Соу, който не се полакоми и я пусна към Джердан Шакири. Той стреля силно по земя и не остави шанс на сръбския вратар за 1:0.

Реакцията на Сърбия бе светкавична. В 26-ата минута Филип Костич центрира в наказателното поле на Швейцария, където Александър Митрович бе изпуснат от Мануел Аканжи и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Грегор Кобел.

Джердан Шакири допусна грешка в 35-ата минута, а Сърбия направи пълен обрат и поведе с 2:1. След грешката на Шакири, Ремо Фройлер се хвърли на шпагат в опит да компенсира, но не успя да изчисти топката и тя стигна до Душан Влахович, който с добре насочен удар по тревата не остави шанс на Грегор Кобел – 2:1 и пълен обрат за Сърбия.

В 44-ата минута Швейцария изравни резултата. Джибрил Соу получи топката в накателното и подаде надясно към Джердан Шакири. Той без да се бави пусна пас във вратарското поле, където се бе включил Бреел Емболо. Той нямаше какво друго да направи, освен да вкара гол, като това му бе второ попадение на Мондиала – 2:2.

В 48-ата минута хората на Мурат Якин направиха страхотна атака с много подавания. Емболо задържа топката в наказателното поле и я подаде към намиращия се извън пенална Шакири. Дребничкият футболист веднага подаде към Рубен Варгас. Той направи изумителен пас с пета към Ремо Фройлер, който бе на 10-12 метра от вратата на Милинкович-Савич и без да се замисля стреля, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата – нов обрат в мача – 3:2 за Швейцария.

След това мача се изнерви и се стигна на няколко пъти до сериозни спречквания между футболистите на двата отбора.

В 66-ата минута Гранит Джака се хвана за члена си, като демонстративно го показа на резервната скамейка на Сърбия.

В края на мача Гранит Джака се сблъска с Миленкович. След това халфа на Швейцария се спречка и с Александър Митрович, а на терена стана много взривоопасно. В крайна сметка съдията показа жълти картони на Джака и Миленкович.

Швейцария победи с 2:1 и зае второ място в групата с 6 точки, като победител е Бразилия, който също завърши с 6 точки, но има по-добра голова разлика. Камерун и Сърбия отпадат.

Швейцария на осминафиналите ще играе срещу Португалия, а Бразилия срещу Република Южна Корея.