Швейцария удари Камерун с гол на… камерунец (ВИДЕО+СНИМКИ)

kamerun shveicariq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup
-
-

Швейцария победи Камерун в мач от група „G“ на Световното първенство в Катар. На стадион „Ал Джануб“ европейският отбор се наложи с 1:0.

Камрун можеше да поведе в 10-ата минута. Мбеумо стреля силно от наказателното поле, но Зомер изби. Топката стигна на чиста позиция до Екамби, който обаче я прати над вратата.

240 секунди по-късно Чупо-Мотинг проби мощно, нахлу в наказателното поле, но очи в очи с вратаря стреля слабо и право в него.

След половин час игра Мартин Хонгла шутира от наказателното поле по диагонала. Зомер не изби убедително, но Силван Видмер успя да изчисти преди топката да стигне на празна врата до футболист на Камерун.

В даденото продължение и Швейцария се размина с откриване на резултата. Мануел Аканджи засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

Швейцария поведе след едва 150 секунди игра през втората част. Брийл Емболо засече от 6-7 метра успореден пас отдясно за 1:0. Любопитно е, че голмайсторът по произход е камерунец. Затова и той не се зарадва след попадението си. Това пък бе първи точен удар в мача за швейцарците.

В 57-ата минута Чупо-Мотинг проби отдясно, премина няколко съперникови играчи и влезе в наказателното поле. Ударът му от нищожен ъгъл обаче бе избит от Зомер в корнер.

В 66-ата минута Швейцария можеше да удвои аванса си. Прострелен пас отдясно бе засече от 10-ина метра от Варгас. Онана обаче с прекрасен рефлекс успя да избие. След изпълнението му пък Андре Замбо Ангиса за малко да си вкара автогол в опита да изчисти, но топката премина малко над напречната греда, излизайки в нов ъглов удар.

120 секунди преди края на редовното време Гранит Джака шутира от дъгата пред наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл на врататат. Онана обаче плонжира и улови.

В 5-ата минута на продължението Сеферович стреля от чиста позиция в наказателното поле. Кастелето обаче самопожертвувателно застана на пътя на топката и изби в корнер.

Швейцария: Ян Зомер, Силван Видмер, Мануел Аканджи, Нико Елведи, Рикардо Родригес, Гранит Джака, Ремо Фройлер, Рубен Варгас, Джибрил Соу, Джердан Шакири, Брийл Емболо

Селекционер: Мурат Якин

Камерун: Андре Онана, Колинс Фей, Жан-Шарл Кастелето, Николас Нкулу, Ную Толо, Андре Замбо Ангиса, Самуел Гоуе, Мартин Хонгла, Брайън Мбемо, Ерик Максим Чупо-Мотинг, Карл Токо Екамби

Селекционер: Ригоберт Сонг