Швейцария не ни жали – честичко ни наказва с „тройка“

0
Снимка: uefa.com
-

Голът на Кирил Десподов срещу Швейцария бе под номер 210 за България в световни квалификации.

Попадението на Цубер за 0:3 (макар и първоначално да бе записано на Шакири) бе под номер 180 във вратата на България в световни квалификации.

След поражението от Швейцария вече сме с отрицателна голова разлика в мачове за световно първенство (квалификации и финали). 232 попадения сме вкарали, а 233 сме получили.

Швейцария е 33-ата държава, с която играхме в световни квалификации и едва деветата, която ни победи като гост.

Дебют за България направиха четирима играчи – Даниел Димов, Илиан Илиев-младши, Атанас Илиев и Момчил Цветанов.

Швейцария спази традицията, когато ни среща в квалификации, да ни вкарва поне в единия мач три гола. В пресявките за Евро 92 ни победиха с 3:2 на „Васил Левски“, а в тези за Евро 2012 с 3:1 на „Санкт Якоб Парк“ в Базел.

Само веднъж в историята националният отбор е получавал повече голове до 13-ата минута от трите, които пое от Швейцария, пише „Мач Телеграф“. На световното първенство в Чили през 1962 година унгарците повеждат с 4:0 срещу нас до тази фатална минута. Двубоят тогава завършва 6:1 за „маджарите.