Швейцария изненада Франция и ги прати у дома след дузпи (ВИДЕО)

-
-

Швейцария победи Франция в осминафиналния мач на Евро 2020. Битката за най-добрите осем бе в полза на Владимир Петкович. Швейцарците успяха да изненадат тоталния фаворит на турнира и ще играят в следващия кръг срещу Испания.

Още във 2-ата минута Антоан Гризман прати топката на главата на Рафаел Варан от ъглов удар, но неговият удар мина високо над напречната греда.

Неприятна изненада за французите в 16-ата минута Харис Сеферович насочи топката във вратата след асистенция на Стивън Цубер.

В 27-ата минута Мбапе опита директно изпълнение на свободен удар от границата на наказателното поле, но стената блокира опита му.

Две минути по-късно Адриен Рабио нанесе удар към вратата на Ян Зомер, който мина встрани от целта.

В 43-ата минута Гризман подаде добра топка на Мбапе, който се откри и стреля, но високо над вратата.

В 55-ата минута Швейцария изпусна прекрасна възможност да удвои аванса си след отсъдена дузпа, която Рикардо Родригес пропусна.

Две минути французите отговориха с гол на Карим Бензема, който направи добро взаимодействие с Мбапе и завърши по най-добрия начин.

Обрат! В 59-ата минута Бензема вкара второ попадение за Франция след асистенция на Гризман.

В 75-ата минута Пол Погба промени резултата на 3:1 след страхотен гол от разстояние в горния десен ъгъл на Ян Зомер.

Шест минути по-късно швейцарците върнаха един гол като в списъка с голмайсторите се разписа Харис Сеферович.

В самият край на мача Швейцария се върна в играта след страхотен гол на Марио Гавранович, който бе изведен от Гранит Джака.

Веднага след това Кингсли Коман имаше възможност да отбележи, но ударът му срещна напречната греда и прати мача в продължения.

Бенжамен Павар пропусна страхотна възможност в 95-ата минута след удар под напречната греда, с който вратарят се справи и отби в ъглов удар.

Мбапе изпусна шанса си да отбележи в 111-ата минута след добро подаване от страна на Погба, но топката мина встрани до гредата.

В края на продължението Оливие Жиру пропусна да вкара победен гол за Франция след удар с глава, но Ян Зомер се справи и прати играта да продължи с дузпи.