Швеция U17 попари „лъвчетата“ с гол в продължението

balgariq u17
Снимка: bfunion.bg
-
-

Българският национален отбор по футбол за юноши до 17 години загуби с 1:2 от Швеция в първия си мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. „Лъвчетата“ са в група 2, мачовете от които ще се изиграят в периода 20-26 март, а домакин на този минитуринир е Румъния. Другият отбор е Уелс.

В 13-ата минута шут от 10-ина метра на Марто Бойчев бе спасен от Фишестрьом. Малко по-късно удар с глава на Йонсон премина над вратата на Атанас Кехайов.

След половин час игра изстрел на Дженезис Антви срещна дясната греда на родния страж.

В 38-ата минута Антви не успя да върне добре топката към Фишестрьом. Бойчев пресече подаването и стреля от 12-13 метра, но над вратата.

В началото на втората част шведите още веднъж уцелиха гредата.

В 50-ата минута Гигов излезе сам срещу вратаря, но ударът му се отклони от противников състезател и топката премина на сантиметри от страничния стълб.

България поведе в 52-ата минута. Бойчев напредна добре по крилото, финтира няколко футболисти в жълто, влезе в наказателното поле и с хубав изстрел прати топката в мрежата за 1:0.

6 минути по-късно обаче Швеция изравни. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Куси-Асаре, който стреля отблизо. Кехайов успя да спаси, но главният съдия прецени, че топката е преминала голлинията – 1:1.

Скоро след това гол на Йонсон бе отменен заради засада.

Швеция стигна до успеха в даденото продължение на мача. След шут на Оке Андерсон топката се отби в гредата и спря в мрежата на Кехайов за крайното 1:2.

България: Кехайов, Йорданов, Димитров, Цанев, Петров, Найденов, Полендаков, Божков, Бойчев, Гигов, Каймаканов

Швеция: Фишестрьом, Нафорс Далин, Хилвениус, Куртулус, Антуи, Бусуладжич, Айдън, Йонсон, Ладо, Исаксон, Куси-Асаре