Швеция спря трикратния шампион на Европейското първенство (ВИДЕО)

В четвъртия ден от Евро 2020 на стадион „Естадио де Ла Картуха“ в Севиля Испания и Швеция не се надиграха като завършиха с резултат 0:0. Двата тима са се изправяли досега 9 пъти един срещу друг като това е трети двубой, който приключва при равен резултат. Отборите на Луис Енрике и Ян Андерсон не съумяха да вземат 3-те точки и да затворят ден номер 4 от Европейското първенство по футбол с победа.

Още в първите минути испанците излязоха високо с добро притежание на топката. В 3-ата минута Феран Торес опита центриране от дясно, което не се оказа толкова опасно, но все пак топката излезе в корнер. Възпитаниците на Енрике продължиха да водят играта като в 5-ата минута се стигна до втори корнер.

След разбъркване в наказателното Дани Олмо успя да отправи удар, но далеч от вратата на Робин Олсен. По-сериозната ситуация пред вратата на шведите се разви в 16-ата минута, когато Коке сложи топката на главата на Олмо, но това не попречи на Олсен да се справи и да избие топката встрани от вратата. Испанците продължиха да имат пълен контрол над играта.

Последва опасен удар в 23-ата минута на Коке след комбинация в наказателното поле и недобра намеса в защита от страна на Швеция. Натискът на Испания продължи като последваха още две центрирания, които не се оказаха опасност за скандинавците.

В 29-ата минута последва нов неточен удар от Коке, който прати топката високо над вратата. След тъч за шведите близо до вратата на Испания в 36-ата минута се стигна и да първия корнер за Швеция, с който „Ла Фурия“ се справи без напрежение.

В 38-ата минута след грешка на Даниелсон в защита, Алваро Мората излезе на стрелкова позиция, но ударът му мина близо до страничната греда.

В 41-ата минута се откри първата възможност пред Исак, който направи грандиозен пропуск и не успя да даде преднина на Швеция. Това само ядоса испанците, които съумяха да отправят още няколко удара към вратата на Олсен.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Скандинавците излязоха по-напористо през второто полувреме като имаха възможност в 48-ата минута след центриране от нарушение да застрашат вратата на Симон. Швеция продължи да оказва съпротива на домакините като в 55-ата минута Лустиг получи и първия жълт картон в мача заради реплика.

В 61-ата минута Маркос Берг изпусна възможност на празна врата след добро подаване на Исак. Това бе отлична възможност за шведите да изненадат трикратния шампион.

В 66-ата минута Луис Енрике прибягна към промяна. На мястото на Родри влезе в игра Тияго Алкантара, а на мястото на Алваро Мората се появи Сарабия. В 69-ата минута Ян Андерсон последва примера на своя колега и замени Маркос Берг с Куайсон и Исак с Клаесон.

В 73-ата минута Дани Олмо отправи силен удар, но той беше блокиран. Точно след минута Енрике прибягна до още две смени. Оярсабал влезе на мястото на Торес, а Морено зае това на Олмо. Последва и принудителна смяна за гостите Крафт замени Лустиг, който изпита дискомфорт в областта на адуктора. Мачът продължи на високо темпо и следващите смени не закъсняха. Олсо бе заменен от Кахусте и Форсберг от Бенгтсон за скандинавците.
Последна смяна за „Ла Фурия“ в 87-ата минута Коке бе заменен от Руис.

В 90-ата минута Олсен бе пак последна преграда пред гола за испанския отбор.

Напрежението и жаждата за гол продължиха до края на добавеното време, но така и не се стигна до попадение.