Ще падне ли отново „голът на годината“ в мрежата на Наумов?

0
Снимка: cska.bg

Срещите между ЦСКА 1948 и ЦСКА-София имат съвсем кратка история, но винаги са свързани с много емоции, напрежение и гореща обстановка. И очевидно това изкарва най-доброто от футболистите на ЦСКА-София, които отбелязаха едни от най-красивите си голове в последните години в мрежата на Даниел Наумов. Вратарят на националния отбор бе разстрелян с шут извън наказателното поле във всеки от предишните си три двубоя срещу ЦСКА-София, като след два от тях червени играчи получиха наградата за „гол на годината“ в България!

На 25 юли 2021 в последния двубой на Любослав Пенев начело на ЦСКА-София те поведоха с 1:0 на „Васил Левски“ в откриващия кръг на шампионата, но ЦСКА 1948 обърна чрез два гола на Ивайло Чочев. Така се стигна до 72-ата минута, когато след изчистена топка от защитник на домакините Амос Юга без подготовка стреля от над 25 метра. Наумов тръгна да улавя, но не се справи и топката връхлетя в мрежата му, а в крайна сметка ЦСКА-София победи с 4:2.

На 8 ноември в ответния мач на „Армията“ червените отбелязаха от още по-далеч – Юрген Матей донесе успеха с 1:0 с топовен изстрел от около 35 метра, като този път вратарят на ЦСКА 1948 нямаше шанс за реакция. Попадението бе избрано за гол на 2021 година у нас.

Същото се случи и през 2022-ра, когато друг нидерландец донесе победата на ЦСКА-София над тима, домакинстващ в Бистрица – Брадли де Нойер. Снарядът му от 22 метра в последните минути за 2:1 през есента бе отличен в състоялата се наскоро церемония за Футболист на годината./ „Тема спорт“