Шоу в Разград! Лудогорец трудно повали Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Лудогорец и Левски изиграха един отличен за родното ниво мач. Орлите успяха да вземат дербито с 2:1, след голяма битка.

Първият удар беше на Натанел в 4-ата минута, но Полачек изби в корнер. В шестата минута Кешерю пропусна да открие. Полачек сбърка при върната към него топка, след което същото стори и Тиам, а при подаването на Марселиньо румънецът стреля над гредата от добра позиция. В 11-ата минута брутален фаул на Цветкович срещу Натанел, беше санкциониран с жълт картон, но играчът на „сините“ можеше и да получи директен червен картон, тъй като влезе директно с бутоните в десния крак на бразилец.

Първата добра възможност за гостите беше в 15-ата минута, но Костов пропусна с глава след центриране на Цветкович. Моци стреля слабо с глава в ръцете на Полачек в 18-ата минута, а Недялков получи жълт картон за фаул срещу Кабрал.

Гол на домакините беше отменен в 27-ата минута поради засада. Удар на Марселиньо от 23 метра беше избит лошо от Полачек, като топката попадна в Кампаняро, който вкара, но попадението не беше зачетено поради засада на Лукоки.

В 34-ата минута Лудогорец поведе, след като домакините се възползваха от третата идентична грешка на гостуващия вратар. Словакът, който е доста нестабилен, отново изби лошо удар на Натанел с десния крак, като връхлитащият Лукоки вкара за 1:0. Крилото беше на ръба на засадата и от няколко метра матира стража на гостите. Попадението беше негово трето през тази кампания.

Домакините усетиха несигурността на Полачек, като последва нов удар отдалеч на Кампаняро, който отново беше избит от високия словак. Натанел пък нацели горната греда в 41-ата минута, след като бе оставен да стреля от над 20 метра.

Левски отвърна с една хубава атака, като Ренан запази преднината на домакините. Цветкович центрира отдясно, а Мариани стреля от въздуха и бразилецът показа добър рефлекс и изби в корнер. При последвалото центриране от ъглов удар Ейолфсон игра с глава, но вратарят на „орлите“ отново бе на мястото си.

Буквално в последните секунди на първата част шампионите поведоха с 2:0. Това става след колективна грешка в защитата на „сините“. Тиам сбърка и Кешерю изведе Вандерсон, който с диагонален изстрел вкара четвъртото си попадение през сезона в първенството.

Втората част започна с нов пропуск на Кешерю. В 52-ата минута нов пробив на Натанел затрудни гостите, но изстрелът на бразилеца мина покрай лявата греда.

В 54-ата минута Левски намали след хубава атака. Обертан изведе с пета Тиам, който нахлу и подаде към Костов, а таранът не уцели добре топката, но въпреки това отбеляза своето девето попадение за сезона.

Нуно Рейш смени Белмонт, а „сините“ започнаха да си вярват. Кабрал стреля с левия крак в ръцете на Ренан, а малко след това пропусна да изравни с пета, но Моци изби.

В 63-ата минута късметът беше на страната на домакините, като гредата спаси Лудогорец. Бърза атака завърши с бомбен шут на Обертан от 11 метра, който разклати лявата греда, но топката излезе в аут.

Страстите се нажежиха, двата отбора се хвърлиха за всеки метър на терена.

Битката продължи до самия край на мача, но до промяна на резултата не се стигна.