Шотландия „удари стопа“ на Англия за първото място в групата (ВИДЕО)

-
-

Англия завърши наравно с Шотландия (0:0) в среща от група „D“ на Евро 2020 на стадион „Уембли“ в Лондон. „Трите лъва“ не си улесниха положението след победата над Хърватия (1:0). „Гайдарите“ загубиха с 0:2 от Чехия и взеха своето в днешния двубой, който им донесе реални шансове да се класират на осминафиналите.

Англия стартира с трайно притежание на топката в опит да водят играта.

Първото положение дойде в 4-ата минута за Че Адамс, който получи елегантен пас в наказателното поле, но бе блокиран от английски защитник.

Шотландия получи втора възможност след като Калвин Филипс извърши нарушение, но „гайдарите“ не се възползваха по най-добрия начин.

След ъглов удар в 12-ата минута Джон Стоунс скочи високо, за да засече топката, но дясната греда му попречи да отбележи. Минута по-късно Мейсън Маунт проби в наказателното поле и отправи страхотен удар, който мина покрай страничната греда.

В 16-ата минута реферът наказа Джон МакГин с жълт картон за реплика.

В 22-ата минута Киърън Тиърни опита да довкара отбитата топка след центриране с далечен удар, който мина над целта.

В 29-ата минута Хари Кейн се озова на голова позиция и плонжира, но реферът отсъди засада.

Веднага след това се откри шанс за „гайдарите“ след силен шут от въздуха на Стивън О`Донъл, но Джордан Пикфорд реагира навреме за англичаните.

В 38-ата минута Шотландия не успя да отбележи след ъглов удар, Пикфорд бе нащрек и улови топката.

Англия продължи да притежава топката през повечето време, но в края на полувремето шотландците получиха още една възможност след късо изпълнение на ъглов, което не се оказа заплаха за домакините.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Англия стартира с натиск второто полувреме с добър пробив по левия фланг, с който си спечелиха ъглов удар. Динамиката продължи за „трите лъва“ след като Моунт овладя подаване и опита удар от границата на наказателното поле, но Маршал се хвърли вдясно и спаси.

В 55-ата минута Джеймс получи хубаво подаване от Хари Кейн, но ударът не бе силен и насочен добре.

Шотландия се размина с попадението след пробив и удар от средно разстояние от страна на Линдън Дайкс, но защитата на Англия се справи с изстрела.

В 59-ата минута Хари Кейн отговори със сериозен шут от ръба на наказателното, но ударът бе блокиран.

В 62-ата минута Анди Робъртсън отправи силен удар след центриране, но един от защитниците на Англия изчисти от голлинията.

Гарет Саутгейт прибягна до първа смяна в 63-ата минута на мача. Джак Грийлиш влезе на терена на мястото на фил Фодън.

Шотландците започнаха да имат повече контрол над топката като заложиха на къси подавания.

В 74-ата минута неочаквана смяна в състава на Англия. На мястото на капитана Хари Кейн се включи Маркъс Рашфорд.

Две минути по-късно Стив Кларк също направи промяна като извади Гилмор и пусна Армстронг в игра.

В 78-ата минута Че Адамс бе близо до гола за Шотландия след добро центриране, но ударът му не намери рамките на вратата.

Минута след това Стърлинг се свлече след съприкосновение в наказателното поле, но съдията пресече всички претенции за дузпа.

„Гайдарите“ направиха и втора смяна в 86-ата минута като в игра влезе Ниисбът на мястото на Адамс.