ШОК в Разград! Лудогорец помля гредите, изпусна дузпа и загуби от Локо (ПД) (ВИДЕО)

0
ludogorets lokomotiv plovdiv
Снимка: lap.bg

Локомотив (Пловдив) сътвори уникална сензация, побеждавайки като гост Лудогорец. „Смърфовете“ се наложиха с 1:0, с гол на Филип Михалевич в 86-ата минута. Попадението пък бе и единственият точен удар на пловдивчани.

Лудогорец можеше да поведе още в 5-ата минута. Вандерсон обаче нацели лявата греда с удар от границата на наказателното поле. 120 секунди по-късно Мартин Луков отрази топовен изстрел на Лукас Саша от дистанция.

В 22-ата минута Лукас Саша изведе Вандерсон на стрелкова позиция в наказателното поле, но той стреля над вратата. 6 минути след това самият Лукас Саша нанесе силен диагонален удар отдясно, но топката се отби от левия страничен стълб.

Само 180 секунди след началото на втората част „орлите“ изпуснаха нов чудесен шанс да поведат. Томашевич игра с ръка в наказателното поле, за което бе отсъдена дузпа. Ударът от бялата точка на Клаудиу Кешеру, обаче бе спасен от Мартин Луков.

В 57-ата минута удар на Лукас Саша рикошира в крака на Томашевич и мина над вратата. Мартин Луков пък отрази изстрел от воле на Кешеру след пас на Лукас Саша. В 73-ата минута Моци пропусна да реализира с глава от границата на вратарското поле, след центриране на Вандерсон от фаул.

Така се стигна до 86-ата минута, когато „смърфовете“ шокираха своите домакини. Михалевич се възползва от грешка на Форстър, като му отне топката, остана очи в очи с Ренан и го преодоля с техничен удар.

2 минути след инкасираното попадение, Лудогорец за трети път тресна гредата, този път след изстрел на Швиерчок.