2
cska cherno more
-
-

Черно море шокира ЦСКА-София и „червените“ фенове, при това насред стадион „Българска армия“. „Моряците“ на Илиан Илиев стигнаха до класически успех с 3:1. Така столичани продължават да нямат победа в efbet Лига, след като в първия кръг направиха 2:2 с Етър, отново у дома. След новата изцепка на водения от Люпко Петрович и Добромир Митов отбор, малцината фенове на стадиона призоваха чрез скандирания за оставки. Те започнаха с възгласите, веднага щом резултатът стана 0:3.

Още в 46-ата секунда Родриго стреля от дистанция, но Черниаускас улови без проблем. На другата врата пък Дюлгеров се справи с удар на Тиаго.

След четвърт час игра, Али Соу стреля неточно от малък ъгъл.

В 18-ата минута Малинов изведе с дълъг пас Соу сам срещу вратаря, но нападателят си поведе твърде дълго топката и Дюлгеров му я отне.

Черно море поведе в 23-ата минута. Родриго намери вляво Исмаил Иса, който преодоля Нуно Томаш и с прекрасен фалцов удар матира Черниаускас за 0:1.

В 37-ата „моряците“ удвоиха аванса си. Минчев бе повален от Стойчо Атанасов в наказателното поле, за което Кабаков отсъди дузпа. От бялата точка Родриго бе точен за 0:2. Това започна да прелива чашата на търпението на феновете, които започнаха да освиркват треньорския тандем Петрович – Митов, както и футболистите.

В 55-ата минута Жеферсон стреля от фаул, Дюлгеров изпусна топката, която попадна в краката на Евндро. Бразилецът опита да вкара от 4-5 метра под ъгъл, но този път стражът на варненци се намеси добре и изби в корнер.

В 58-ата минута Евандро направи сериозен пропуск. Той не успя да се разпише от близко, след като засече с глава центриране в наказателното.

След час игра, Черно море оформи класиката в резултата. Попов надигра Жеферсон и Чорбаджийски, след което върна към Андраде. Последният с прецизен удар направи 0:3.

В 74-ата минута ЦСКА-София върна едно попадение чрез две от резервите си. Отабор проби отдясно и центрира в наказателното поле, където отблизо Тони Уот засече в мрежата за 1:3.

След последния съдийски сигнал „червените“ фенове продължиха със скандиранията „Оставка“ и освирквания към футболистите.