Шест от шест и лидерска позиция за ЦСКА 1948

0
66478575 2370729236341937 7406607467716542464 n

Локомотив (Горна Оряховица) и ЦСКА 1948 завършиха при 2:3 в последната среща от шестия кръг във Втора лига. Атанас Фиданин откри от дузпа в петата минута. Денислав Александров изравни в 37-ата минута след подаване на Васил Шопов. В последните секунди на първата част Деян Христов направи 2:1 след грешка на вратаря Емил Михайлов. В 54-ата минута Андон Гущеров изравни от дузпа – 2:2. И пак той от дузпа в последната минута реши мача.
„Червените“ гонят шеста поредна победа в първенството. Атаката на тима на Петко Петков се води от голмайстора Андон Гущеров. На вратата на ЦСКА 1948 застава опитният Емил Михайлов, който сменя младока Даниел Наумов.
Двубоят започна по отличен начин за домакините. В четвъртата минута Ивайло Климентов повали с ритник Кристиян Райчев в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров посочи бялата точка. Фиданин не даде никакъв шанс на Емил Михайлов, който трябваше да вади топката от мрежата си – 1:0 за Локо (ГО). В 21-ата минута дойде и първото опасно положение пред вратата на Стефан Дафовски. Сашо Александров се оказа на стрелкова позиция, но изстрелът му беше блокиран от бранител. В 37-ата минута Васил Шопов изведе Денислав Александров, който имаше късмет, че топката не се спря в някоя от локвите. Последва голов удар и резултатът беше изравнен – 1:1. Това беше първо попадение през сезона за крилото.В 45-ата минута „железничарите“ поведоха от него, този път след груба грешка на Емил Михайлов. Стражът на ЦСКА 1948 беше надигран от Деян Христов на границата на вратарското поле. Нападателят матира Михайлов с глава, като последният тръгна да боксира с една ръка топката, но се провали – 2:1. Срещата продължи да бъде зрелищна и след почивката. В 54-ата минута Андон Гущеров изравни с точно изпълнение на дузпа. Стрелецът на „червените“ вкара своя десети гол в шампионата, а дузпата беше отсъдена за игра с ръка на Иво Харизанов в пеналтерията.Скоро след като резултатът стана 2:2, Михайлов се прояви с чудесно спасяване с една ръка. Вратарят спаси изстрел с глава на Деян Христов. В отговор „червените“ накараха бранителите на бяло-черно да чистят топката от голлинията при разбъркване в наказателното поле на Локомотив.
Последваха скучни минути, в които нямаше опасности пред двете вратари. В 82-ата минута Денислав Александров стреля под ъгъл, но Дафовски реагира подобаващо и отби шута. Последва опасно влизане на Шопов отдясно, но младият вратар на Локомотив се хвърли напред и предотврати опасността.