Шеф на Локо (Пд) изригна: Казах на Чинков да ходи да си продава коли

0
chavdar cvetkov 1

Спортният директор на Локомотив Пловдив Чавдар Цветков бе бесен от съдийството след мача с Лудогорец (0:1). Главният арбитър Волен Чинков имаше на два пъти основания да отсъди дузпа в полза на черно-белите – през първата част, когато Козмин Моци избута в пеналта Димитър Илиев, както и през втората, когато центриране срещна ръката на Сисиньо. И в двата случая обаче реферът не наду свирката.

“Казах му след мача да ходи да си продава коли, каквато е другата му работа (б.р. – реферът работи във фирма, продаваща коли). Аз по-чиста дузпа от тази игра с ръка не съм виждал. Същият ни поряза и срещу Етър”, избухна Цветков пред plovdivderby.com.

Днес на “Лаута” ще решат дали за пореден път през сезона да се жалват от реферски гафове. В 15-ия кръг Лудогорец отново игра слабо, но победи Берое в мач със съдийски гафове, ощетили брутално старозагорци.

В Локомотив пък се надяват, че централният защитник Асен Георгиев и халфът Парвизджон Умарбаев, ако не за съботното гостуване на Верея на 1 декември, то да бъдат готови за сблъсъка с градския съперник Ботев. Битката за Пловдив е на 4 декември, вторник, от 17:30 часа. Умарбаев трябваше да започне като титуляр срещу Лудогорец, но в последния миг се контузи. На негово място започна Мустафа Абдулахи, който направи силен мач и си спечели похвалите на треньора Бруно Акрапович. Наставникът пък забрани изказванията на футболистите, за да не си изпусне някой нервите след поражението от Лудогорец, дошло след съдийски тесли. Централният защитник Стивън Езе все пак използва социалните мрежи, за да изрази съжалението си от поражението.

“Много съм тъжен от тази загуба. Извинявам се на феновете, защото ги подведохме. Живеем, за да се бием по-силно друг ден”, написа нигерийският национал.

Бруно Акрапович пък не даде никаква почивка на тима си. Вчера в 10:00 часа тимът имаше тренировка на “Лаута”. Срещу Лудогорец Локо Пд игра със схема 3-5-2. Не е изключено тимът да продължи да я използва и в следващите двубои.