Шампионът Лудогорец разкрит във Враца, столът на Върба се клати

0
Снимка: Ботев (Враца)
-
-

Шампионът Лудогорец претърпя шокираща загуба с 1:3 при гостуването на Ботев Враца на старта на новия сезон в efbet Лига. Това е историческа първа победа за Ботев Враца в съперничеството с Лудогорец.

Мачът се игра през по-голямата част под проливен дъжд, а теренът бе наводнен, което направи ситуацията трудна за футболистите.

Атанас Зехиров отправи далечен удар в 9-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Ренан.

Съдията Никола Попов спести директен червен картон на Светослав Дяков в 11-ата минута. Капитанът на Лудогорец влезе с бутоните напред в краката на Даниел Гаджев и го удари в опорния крак, но съдията Попов прецени да покаже само жълт картон на Дяков, който се размина в този момент от двубоя.

Бернар Текпетей отправи много силен удар от далечна дистанция в 22-ата минута, но топката не намери очертанията на вратата на Ботев Враца. В 27-ата минута Мавис Чибота направи много добър пробив и отправи удар от дистанция, но неточно в аут.

Лудогорец остана с човек по-малко на терена, след като съдията Никола Попов изгони за втори жълт картон Светослав Дяков. Капитанът на Лудогорец загуби топката от Даниел Генов, след което го задържа и логично бе пратен преждевременно под душовете.

Ботев Враца поведе в резултата в 43-ата минута, когато Даниел Генов пусна отличен пас към Валери Домовчийски, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и отблизо не пропусна да вкара във вратата на Ренан.

Каули Оливейра стреля от фаул в добавеното време на първата част, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Ботев Враца.

Ботев Враца удвои своята преднина в 47-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Аласан Н’Диайе стреля с глава, а Ренан успя да спаси, но след това при добавката Даниел Генов прати топката във вратата на Лудогорец.

Владислав Узунов отправи много тежък далечен удар в 58-ата минута, Ренан не беше убедителен, но все пак успя да избие в корнер.
Ботев Враца бе много близо до това да реализира трети гол в 64-ата минута, когато Даниел Генов стреля от дъгата на наказателното поле на Лудогорец, но топката се спря в левия стълб на вратата на Ренан.

Ботев Враца стигна до трети гол в 84-ата минута, когато Антон Недялков си отбеляза автогол. Буров отправи остър диагонален удар, който бе отразен от Ренан, но след това Недялков в опита да попречи на Петър Атанасов да стреля си отбеляза автогол.

Съдията Никола Попов свири дузпа за Лудогорец във втората минута на добавеното време на мача, след като Аласан Н’Диайе фаулира Доминик Янков в наказателното поле на Ботев Враца. Наказателният удар бе реализиран от Каули Оливейра, който оформи крайния резултат в срещата.

Така Ботев Враца записа първа победа в efbet Лига през новия сезон.

В следващия кръг Лудогорец е домакин на Славия, а Ботев Враца гостува на Локомотив Пловдив.