Шампионът е детрониран! Белгия удари Португалия с 1 точен удар и чака сблъсък с Италия (ВИДЕО)

0
Снимка: uefa.com
-
-

Шампионът от последното европейско първенство Португалия бе детрониран от Белгия. В 1/8-финален мач от ЕВРО 2020, игран на стадион „Ла Картуха“ в Севиля, „червените дяволи“ се наложиха с 1:0. По този начин те се класираха за 1/4-финалите, където ще се изправят срещу Италия.

Португалия имаше прекрасна възможност да поведе още в 6-ата минута. Жота бе изведен на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му обаче премина далече от целта.

В 25-ата минута Роналдо стреля опасно директно от фал. Куртоа обаче спаси.

В 37-ата минута Мюние нанесе опасен удар от границата на наказателното поле, който обаче премина над дясната сглобка на вратата, пазена от Руи Патрисио.

5 минути по-късно Белгия все пак поведе. Торган Азар с много коварен изстрел извън наказателното поле не остави шансове на Патрисио за 1:0. Това бе и първият точен изстрел на белгийците в мача.

В 58-ата минута Португалия можеше да изравни. Роналдо намери в наказателното поле Жота, който овладя и стреля. Топката обаче премина над напречната греда.

В 82-ата минута селекцията на Фернандо Сантос по чудо не стигна до гол. След центриране в наказателното поле, Рубен Диаш засече мощно с глава, но Куртоа изби от голлинията.

60 секунди по-късно португалците бяха още по-близо до гола. Рафа Герейро стреля по земя от границата на наказателното поле. Топката обаче срещна лявата греда.