„Шахматистите“ матираха Япония драматично с дузпи и чакат Бразилия! Вратарят на Хърватия стана герой (ВИДЕО)

0
luka modrich

Хърватия се класира за 1/4-финалите на Световното първенство в Катар. На стадион „Ал Джануб“ „шахматистите“ се наложиха над Япония драматично, след изпълнение на дузпи. Редовните 90 минути завършиха 1:1, а в продълженията до нов гол не се стигна.

На 1/4-финалите Хърватия ще се изправи срещу от победителя от мача Бразилия – Република Корея.

Японците имаха добра ситуация след по-малко от 180 секунди игра. Шого Танигучи засече с глава центриране отдясно, но в аут.

В 8-ата минута Перишич излезе сам срещу вратаря, но под ъгъл, като помогна на Гонда да се справи с отправения удар.

В 41-вата минута Даичи Камада стреля над напречната греда от удобна позиция.

120 секунди по-късно Япония поведе. След късо разиграване от корнер и центриране, в наказателното поле на хърватите настъпи разбъркване. Топката стигна до Даизен Маеда, засече в мрежата за 1:0.

В самото начало на втората част шут на Даичи Камада мина над вратата.

В 55-ата минута Хърватия изравни. След центриране от дълбочина, Иван Перишич засече перфектно с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Япония можеше отново да поведе само 120 секунди по-късно. Ендо шутира опасно от 20-ина метра. Ливакович обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата топка.

В 65-ата минута Лука Модрич изстреля истински снаряд от въздуха, от 25 метра. Гонда обаче демонстрира страхотен рефлекс избивайки отиващата в горния десен ъгъл топка.

120 секунди след това удар с глава на Анте Будимир премина на сантиметри от лявата греда.

В 77-ата минута Перишич стреля мощно пред наказателното поле. Такехиро Томиясу успя да подложи крак и да отклони леко топката, която профуча покрай дясната греда, излизайки в корнер.

До края на редовното време не се случи нищо друго интересно и мачът влезе в две продължения по 15 минути.

В допълнителните 30 минути съперниците си размениха по едно по-опасно положение, без обаче да стигнат до гол. Така победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.