0
SEVLIEVO
-
-

Едноименният тим на град Севлиево победи с 2:0 в Свищов местния Академик и се изкачи на първото място (заедно с Павликени) в Северозападната Трета лига. Двубоят е от втория кръг на първенството. Заслужен успех за селекцията на Анатоли Тонов, която контролираше всичко на терена. В 17-ата минута юношата на Левски (София) – Симеон Димитров оползотвори подаване на Алекс Георгиев за 1:0. Второто попадение падна в 83-ата минута, когато Велислав Денчев центрира и Ростислав Данчев вкара с глава. Още две отлични възможности за гостите пропиля Денчев. Нападателят на „студентите“ Кристиян Иванов пък уцели гредата в 62-ата минута. Четвърт час по-късно домакините загубиха острия си нападател Георги Горанов заради контузия.