Севиля покори Рим, висока класа е за Лига Европа

0
960 600 lacio sevilia

Испанският Севиля започна с успех елиминационната фаза на турнира, който е печелил на 5 пъти през новия век – Лига Европа (Купата на УЕФА). Момчетата на Пабло Мачин подчиниха Лацио с 1:0 на „Стадио Олимпико“ в Рим в първи 1/16-финал в надпреварата и така взеха аванс преди реванша в Испания след седмица (20 февруари). В герой за гостите за пореден мач през този сезон се превърна французинът с марокански корени Уисам Бен Йедер (22′), който вкара единственото попадение в срещата. Това бе 7-ми гол за играча през кампанията в Лига Европа, както и общо 20-ти във всички турнири.

Лацио изпитваше сериозни кадрови проблеми, след като игра без звездите си Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич, които не успяха да се възстановят от травми. В предни позиции за тима на Симоне Индзаги бяха Фелипе Кайседо и бившия играч на съперника Хоакин Корея.По време на срещата лациалите бяха принудени да направят три принудителни смени поради травмите на Бастош, Пароло и Луис Алберто.Момчетата на Мачин можеха да покачат резултата на три пъти през втората част. Между 65-ата и 70-ата минути шансове се откриха пред Хесус Навас, Серхио Ескудеро и Андре Силва, които обаче не успяха да ги оползотворят.В 85-ата минута Лукаш Лейва бе на страхотна позиция за гол, но не уцели вратата от границата на наказателното поле, с което запази крайния резултат – 0:1 за испанците.