Севиля е новият лидер в Примера дивисион

0
-
-

Ла Лига има нов лидер след четвъртия кръг. Севиля се изкачи на върха, след като се наложи с минималното 1:0 при визитата на Алавес на стадион „Мендисоротса“.

Евер Банега центрира в наказателното поле на Алавес в 32-ата минута, където Люк де Йонг стреля с глава, но право в ръцете на Пачеко.

Единственият гол в срещата падна в 37-ата минута. Жоан Жордан от фаул изпрати топката във вратата на Пачеко, който този път нямаше как да реагира.

Серхио Регилон отправи опасен удар от въздуха в 63-та минута, но в аут.

Футболистите на Алавес имаха претенции за дузпа в 65-ата минута за нарушение на Фернандо срещу Алеиш Видал в наказателното поле на Севиля. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и бе преценено, че няма основание да бъде свирена дузпа в полза на домакините.

Севиля можеше да вкара втори гол в 83-ата минута, когато при организирането на бърза контраатака Окампос напредна и стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Пачеко.

В края на мача се стигна до напрежение между футболистите на двата отбора, които се спречкаха сериозно. Съдията раздаде няколко картона.

В последните секунди на двубоя Алавес бе изключително близо до реализирането на изравнителен гол. Ману Гарсия центрира в наказателното поле на Севиля, където Хоселу стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Вацлик.

С този успех Севиля е лидер в Ла Лига с 10 точки, а Алавес е с пет точки и заема десето място.