Сериозен удар за Бруно и ЦСКА-София

0
Снимка: cska.bg

Треньорът на ЦСКА-София Бруно Акрапобич получи сериозен удар преди домакинството на Етър, пише „Тема спорт“. Двубоят е утре от 17:00 часа на „Армията“. Аут за битката са дефанзивният халф Амос Юга и нападателят Адалберто Пеняранда. 28-годишният Юга има мускулна травма. Той има проблеми с бедрото.

„Амос Юга няма да може да играе. Има разтежение на мястото на стара контузия. Трябва да го заменим. Жеферсон обаче се завръща, което е много хубаво за нас“, заяви треньорът Бруно Акрапович.

Юга е основен играч в състава на армейците. До момента той е пропуснал 2 мача от сезона заради наказания, като и двата бяха спечелени – с 1:0 срещу Славия в първенството, както и с 3:1 срещу Черно море за купата. Това ще е третата от последните 5 срещи на армейците, в които националът на Централноафриканската република няма да участва. Вместо него срещу болярите ще може да играе Жеферсон. През есента бразилецът успешно бе преквалифициран от ляв бек в дефанзивен полузащитник. Той обаче получи контузия по време на зимната пауза и не е взел участие в официален мач през пролетния полусезон.

Друга лоша новина за Бруно Акрапович е, че Адалберто Пеняранда продължава да не е готов за игра. Венецуелецът получи травма в областта на адукторите в навечерието на гостуването на Лудогорец (0:1).

„Пеняранда отново няма да може да играе. Има още малко разтежение или разкъсване. Не съм сигурен какво му е точно. Положението е малко по-трудно при него. Трябва да изчакаме още малко. Надявам се за мача за купата да е здрав“, призна босненският специалист.

След домакинството на Етър, на ЦСКА-София предстои четвъртфинал за купата срещу Ботев Враца – в четвъртък, 18 март, от 17:00 часа.