Септември унизи Локомотив в Пловдив

0
50837329 2131355560257258 3808833270754312192 o

Септември постигна втора поредна победа от подновяването на борбата в Първа лига, след като столичани се наложиха с 2:0 като гост над Локомотив (Пловдив), който преди дни си тръгна с точка от „Герена“ след 1:1 с Левски.

Днес обаче футболистите на Бруно Акрапович нямаха и шанс пред гола, макар че създадоха достатъчно на брой положения, при които да реализират попадение.От своя страна Септември показа добро лице, а отборът на Христо Арангелов противно на очакванията, заложи на отворен футбол, който в крайна сметка доведе до желания резултат.Първият шанс в мача дойде в 18-ата минута. Бирсент Карагерен центрира от корнер към непокрития Вилим Посинкович, който от добра позиция, при удар с глава, прати топката над вратата. Минути по-късно Локомотив пропусна чиста ситуация! Димитър Илиев стреля фронтално с глава пред вратарското поле, но Янко Георгиев показа страхотен рефлекс и буквално от голлинията изби, съхранявайки суха мрежа!

Добър пробив на Глишик отляво завърши с удар към вратата на Галчев от близка дистанция, при който Стивън Езе игра с ръка! Никола Попов не се поколеба и отсъди дузпа, хладнокръвно реализирана от Асен Чандъров за 1:0. Попадението донесе допълнително самочувствие на столичани, които бяха много близо до второ попадение, но удар на Фабиано от дистанция срещна страничната греда след рикошет в Езе в 39-ата минута.Септември започна по-добре и второто полувреме! Пробив на Здравко Димитров отляво в наказателното поле намери Мандианго на чудесна позиция, но ударът на последния попадна в тялото на Мартин Луков.Малко след това Димитър Илиев направи всичко по силите си, пращайки топката под гредата при центриране от фаул, но отново Георгиев спаси! В 65-ата минута и Езе пропусна много добра възможност, след като негов удар с глава премина на сантиметри до гредата. Момчил Цветанов пък на два пъти поиска дузпа за домакините, но и в двата случая Никола Попов правилно не отсъда такава. Вместо това крилото получи жълт картон за симулация.Точката на спора бе сложена след гол на опитния Борис Галчев с диагонален удар отдясно в наказателното поле за 2:0!