Септември удари класически Спортист и гледа към баража за Първа лига(ВИДЕО)

0

Септември София победи с класическото 370 Спортист Своге в пореден мач от кръга от родната Втора лига . Марио Илиевски откри от дузпа в 14-ата минута за домакините. Той вкара втори гол в 24-ата минута. Георги Сърмов покачи до 3:0 в 84-ата минута. Това бе 6-та поредна победа за възпитаниците на Христо Арангелов, които вече и сериозно гледат към баража за Първа лига.

Мачът започна в спокойно темпо, но в 14-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Ивайло Михайлов препъна Йоан Гаврилов в наказателното поле на гостите от Своге. Те имаха претенции към отсъждането на рефера Волен Чинков, но и на повторенията се видя, че нарушение има. Зад топката застана Марио Илиевски, който с премерен изстрел откри резултата – 1:0.

В 24-тата минутаТоми Костадинов преодоля Иван Арсов през дъгата на Септември, но си поведе дълго топката и Банков улови. В 24-ата минута пък Гаврилов засече центриране отляво и с лекота преодоля Кунчев за 2:0. Повторенията показаха обаче ,че това е автогол на Борислав Стойчев.

В 40-ата минута крилото Атанас Кабов отправи удар от дистанция, но Кунчев се намеси. В последната минута Християн Казаков отигра добре центрирана топка отдясно, но ударът му бе право в стража на гостите, който се намеси. В ответната атака Славков шутира, но не затрудни Николай Банков.

Второто полувреме започна с атака на гостите, която не доведе до нищо интересно. В 46-ата минута Марио Илиевски излезе сам срещу вратаря, но изстрелът му бе много слаб и не затрудни Кунчев. Минута по-късно само вратарят Банков раздели „шоколадите“ от попадението. След центриране отдясно топката бе изчистена право на волето на Томи Костадинов. Банков обаче се намеси добре и спаси удара на седмицата на Спортист.

В 55-ата минута опасно центриране намери Марио Илиевски, който стреля с глава, но Стефано Кунчев се хвърли и изкара в корнер. Малко по-късно Кабов отправи далечен изстрел, но неточно. 7 минути по-късно Спортист получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Христов, но ударът му разочарова и не доведе до нищо.

В 76-ата минута Пешов набра добре скорост и проби отдясно, а след това успя да нанесе и коварен шут по диагонала. Топката обаче премина покрай страничния стълб. Шест преди края Георги Сърмов вкара изключително красив гол с левия крак, след като опитният халф матира Кунчев със сериозен изстрел.