Септември спечели дербито на върха

0
nesebar septemvri (11)

Септември (София) победи Добруджа с 2:0 в последен двубой от 14-ия кръг във Втора лига.

Мачът започна динамично за гостите, които натиснаха в началните минути. До по-опасна ситуация обаче не се стигна.

В 14-ата минута обаче домакините можеха да открият резултата. Хубав пас от дълбочина намери Димитър Костадинов, който овладя на гърди и остана очи в очи срещу Аргилашки. Опитният страж на Добруджа обаче скъси дистанцията и блокира удара на бившия нападател на Левски.

5Септември (София) 1:0 Добруджа
След няколко минути на затишие Асен Георгиев опита удара си от дистанция в 27-ата, но Аргилашки отново показа рефлекс и изби.

В 33-ата минута обаче домакините откриха резултата. Здравко Димитров центрира от ъглов удар, Асен Георгиев свали с глава към Димитър Костадинов, който от близка дистанция заби топката в мрежата на тима от Добрич – 1:0.

Това се оказа и последното по-интересно положения за първата част. Така домакините се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Добруджа потърси изравнително попадение в началните минути на втората част, но натискът им не доведе до желания резултат, тъй като не се създаде опасна ситуация. В 55-ата минута обаче Септември можеше да направи 2:0, но Димитър Костадинов изпусна от удобна позиция след центриране от Здравко Димитров.

В 64-ата минута Септември сякаш сложи точка на спора. Здравко Димитров пусна подаване към Костадинов, който имаше много свободно пространство пред себе си и е възползва максимално добре от това. Нападателят остана очи в очи с Аргилашки и с хубав удар реализира второ попадение. С този гол реално мачът бе затворен.