Септември (София) победи без проблеми ЦСКА-София при 16-годишните

0
septemvri u16
-
-

Септември (София) победи ЦСКА-София с 2:0 в Елитната юношеска група до 16 години! И двата гола за успеха бяха дело на Васил Василев, който се разписа в 37-ата минута и в 50-ата минута от дузпа.

Срещата се игра на терена на 57-мо училище в София при доста силен вятър, който на моменти затрудняваше и двата отбора.

След победата възпитаниците на старши треньора Петър Василев са на второ място във временното класиране с 58 точки, на 8 от лидера Лудогорец, но и с мач по-малко. След загубата ЦСКА-София изостана вече на 9  точки от Септември.

Още в първите минути Септември установи доста сериозен контрол над ситуацията и организира няколко добри атаки.

В 37-ата минута Димитър Ценов напредна добре леко вляво в наказателно поле и опита първи удар, който бе блокиран. След това обаче успя да се пребори отново за топката и този път я подаде на останалия сам почти пред голлинията Васил Василев, който откри резултата в полза на Септември.

В началото на второто полувреме домакините отново започнаха ударно и в 50-ата минута главният рефер отсъди дузпа. След атака отляво, Никола Генчев получи вдясно в наказателно поле, мина между Денислав Величков и Калоян Пулев, който го спря непозволено.

Зад топката застана Васил Василев, който прати топката в левия ъгъл на вратата за 2:0.

В 61-ата минута Димитър Ценов направи страхотен пробив по лявото крило и центрира в наказателно поле, но топката кацна върху гредата, а след това Никола Генчев не успя да я овладее, за да шутира.

В 71-ата минута ЦСКА-София организира хубава контраатака отляво, последва прострелно центриране около малкото наказателно поле, но там защитата на Септември се справи със ситуацията.

До края срещата се доиграваше без кой знае колко опасни положения и пред двете врати.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – ЦСКА 2:0
1:0 Васил Василев (37), 2:0 Васил Василев (50-дузпа)

Септември: 21.Иван Кехайов, 19.Теодор Танев, 4.Калоян Стоянов, 6.Теодор Гюров, 22.Калоян Ангелов, 23.Младен Петков, 9.Венислав Михайлов, 13.Никола Генчев (капитан), 11.Димитър Ценов, 8.Димитър Челебиев, 10.Васил Василев
Резерви: 1.Андрей Кузев, 14.Йордан Аталъков, 17.Мартин Йорданов, 2.Денислав Рахнев, 25.Константин Иванов, 20.Никола Николов, 3.Георги Трънков, 5.Мартин Стоянов, 7.Християн Иванов
Старши треньор: Петър Василев

ЦСКА-София: 1.Алек Коцев, 20.Денислав Величков, 3.Никола Теов, 4.Веселин Бачев, 11.Кирил Манчев, 5.Самуил Барабанов, 18.Давид Георгиев, 8.Мартин Андонов, 9.Калоян Пулев, 10.Александър Георгиев, 17.Александър Донев
Резерви: 31.Борис Иванов, 16.Петко Аврамов, 2.Иван Андонов, 7.Мартин Христов, 19.Веселин Драгоев, 14.Георги Денов, 15.Божидар Илиев, 6.Георги Ангарев, 13.Георги Рупчин
Старши треньор: Румен Трифонов