Септември София и адашите от Симитли не си вкараха

0
-
-

Септември (София) взе само точка от домакинството си на Септември (Симитли). Мачът между двата състава от 26-ия кръг на Втора лига завърши 0:0. Столичани играха с човек по-малко в последните 10 минути. Те остават на шесто място с 35 точчки, докато тимът от Симитли е десети с 27.

Още в третата минута гостите отправиха първия си удар. Илия Мунин отклони към Христо Младенов, който обаче прати топката встрани от вратата на Николай Банков. Септември Сф отвърна с опит на Стефан Гаврилов, който също излезе в аут. След около половин час игра Атанас Кабов напредна по десния фланг и центрира към Кристиян Пешов. Той обаче беше затворен и върна по-назад, с което се загуби скоростта в нападението на столичани.

В края на първат част Антон Бачев бе принуден да прави смяна, тъй като Слави Косов се контузи и на негово място влезе Николай Стоилков. Малко по-късно столичани получиха свободен удар, но центрирането на Кабов бе посрещнато от отбраната на гостите.

Първото чисто положение дойде малко след подновяването на играта. Иван Стоянов отправи хубав пас по земя за Стефан Гаврилов, неговият изстрел обаче премина над вратата на Чарлз Тейлър. Последва удар на Стоянов, който засече центриране от ъглов удар, но стражът на гостите опази вратата си.

Десетина минути преди края на срещата Атанас Кабов влезе грубо в краката на противников футболист, което му донесе втори жълт картон, респективно червен, и юношата на Левски напусна терена преждевременно.

Дори с човек по-малко, домакините опитаха да отбележат почетно попадение, но защитата в бяло бе добре организирана и не позволи гол в своята врата.

Пирин вдига с 1 милион бюджета за елита! Фийни подписва нов договор с по-добри условия