Септември (Сф) прегази Миньор насред Перник, гледа смело към елита! Футболист загуби съзнание, изкараха го с линейка (ВИДЕО)

0

Септември (София) победи като гост Миньор (Перник). В мач от XXXII кръг във Втора лига столичани се наложиха с класическото 3:0. С днешния успех възпитаниците на Славко Матич се изравниха по точки на първото място с Етър, но имат два мача повече от великотърновци.

В 21-ата минута Криястиян Пешов центрира отляво, Атанас Кабов засече с глава, но Леонтиев улови сигурно.

В 54-ата минута Добромир Бонев бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и топката му бе отнета.

Септември поведе след час игра. Атанас Кабов стреля от сериозна дистанция, а Леонтиев изби. Топката стигна до Илиевски, който отблизо не сгреши при добавката за 0:1.

Само 180 секунди по-късно Септември удвои аванса си. След центриране от корнер на първа греда, Айкут Рамадан изпревари вратаря и засече с глава за 0:2.

В 66-ата минута столичани сложиха точка на спора. Марио Илиевски направи чудесен пробив отляво, елиминира няколко футболисти на съперник и намери на точката за изпълнение на дузпа Айкут Рамадан. Последният с лекота прати топката за трети път в мрежата на домакините за 0:3.

В 82-ата минута Божидар Васев прати топката в мрежата на гостите. Попадението обаче бе отменено заради засада.

5 минути преди края Веселин Васев получи неприятна контузия, след борба за висока топка. Малко по-късно той загуби съзнание. След като за него се погрижи медицински екип, Васев бе изкаран от стадиона с линейка.

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 23. Павлин Чиликов, 24. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов, 5. Веселин Васев, 19. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 9. Методи Костов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 5. Мартин Стойчев