Септември (Сф) обърна Спартак (Вн) и дръпна на върха (ВИДЕО)

0
nesebar septemvri (11)

Спартак (Варна) Септември (София) в дербито от Х кръг на Втора професионална лига.

На „Коритото“ в Морската столица възпитаниците на Красимир Балъков се наложиха с 2:1. По този начин столичани окупираха еднолично върха в класирането, изпреварвайки с 3 точки Монтана и Марек и с 5 днешния си съперник.

В 27-ата минута шут на Здравко Димитров от границата на наказателното поле попадна в ръцете на Никола Виденов.

Спартак поведе в продължението на първото полувреме. Виктор Митев центрира отляво. Топката стигна до Даниел Начев, който отблизо не остави шанс за реакция на Димитър Шейтанов за 1:0.

Септември изравни в 67-ата минута. Самб Бадара бе изведен сам срещу Виденов и стреля. Топката рикошира в крака на Александър Цветков и спря в мрежата за 1:1.

Само 5 минути по-късно Септември стигна до пълен обрат. Митко Митков с прекрасен удар на два метра пред наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:2.

В 80-ата минута Септември можеше да реши всичко в мача. Удар Митко Митков обаче бе избит от Никола Виденов. Топката все пак се озова във футболист на гостите, който изведе Димитър Костадинов сам срещу вратаря. Изстрелът на бившия играч на Левски обаче премина до лявата греда.

180 секунди преди края на редовното време пък Спартак можеше да изравни. Мощен шут от 10 метра на Ивей Ромееш обаче разтресе напречната греда.

В 6-ата минута на даденото продължение изстрел на Румен Руменов от границата на наказателното поле пък бе уловен на голлинията от Шейтанов.