Септември (Сф) – Етър: Време за реванш! (ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ)

0

Днешният двубой на Септември Сф срещу Етър за Купата на България ще е по-специален поради няколко причини, пише „Тема спорт“. Основната е старши треньорът на болярите Веселин Великов. До голяма степен заради него столичани не успяха да се върнат в елита през май. Тогава Септември падна с 0:1 в баража за елита с Ботев Враца, който бе воден именно от Великов. Успехът за врачани дойде и с помощта на съдията Драгомир Драганов, свирнал дузпа-невидимка, от която Христо Златински вкара за оставането на Ботев в елита.

Септември има да взима реванш и за загубата с 1:4 на „Ивайло“ в неделя за първенство. Поражението е тежко само на пръв поглед, на фона на резултата, иначе играта на гостите тогава, особено преди почивката, бе на високо ниво.

Септември има и отпадане от Етър за купата, пак на осминафинал, през октомври 2017-а. Тогава на „Ивайло“ болярите спечелиха с 2:1 с два гола на Иван Петков. Галчев върна едно попадение, но за повече нямаше време и сили.

През 2019-а Септември София записа сериозен връх, стигайки до полуфиналите, където бе елиминиран от бъдещия носител на трофея Локо Пловдив. Днес пред столичани се открива нова възможност за сериозен пробив. При успех възпитаниците на Христо Арангелов ще стигнат до четвъртфиналите, а там жребият може и да им намигне…

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ НА СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ): Банков, Ал. Тодоров, Ас. Георгиев, Пърликов, Ачков, Й. Гаврилов, Кабов, Узунов, Каса, Пешов, Илиевски

Резерви: Ив. Василев, Арсов, Аврамов, Цветанов, Рамадан, С. Александров, Ст. Стоичков

ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ НА ЕТЪР: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Дичев, Я. Пехливанов, Кръстев, Н. Янков, М. Петков, Станев, Кнежевич, Хр. Христов, Ивей

Резерви: Господинов, Б. Марков, Кънчев, Р. Апостолов, Фемия, Хр. Марков, Митев