Септември се напъна за 2 греди, Лудогорец вкара 3 на ходом (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец е третият четвъртфиналист за Купата на България. Шампионите се справиха с лекота при визитата си на Септември, печелейки с 3:0.

„Орлите“ поведоха още в 10-ата минута. Дяков центрира хубаво от дълбочина, а оставеният непокрит на границата на вратарското поле Козмин Моци засече неспасяемо за 0:1.

В 19-ата минута разградчани удвоиха аванса си. Русев се подхлъзна в средата на терена, Стефан Баджи отне топката и изведе Якуб Швиерчок, който нахлу в наказателното поле и останал сам срещу Галев го преодоля без проблеми за 0:2.

В 38-ата Септември можеше да върне интригата. Спас Георгиев стреля мощно от дистанция, но топката разтресе лявата греда зад Ренан.

В 54-ата минута столичани нацелиха за втори път гредата. Този път Стилиян Николов от непосредствена близост с глава улучи левия страничен стълб.

120 секунди по-късно Лудогорец оформи класиката в резутлата. Попев фаулира в наказателното поле Сисиньо, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мавис Чибота бе точен за 0:3.

В 90-ата минута Якуб Швиерчок овладя в наказателното поле, преодоля Васил Попов и остана сам срещу вратаря. Точно обаче когато щеше да нанесе удар се подхлъзна и прати топката над вратата.