Септември с първа победа,Спартак с първа загуба за сезона

0

През първата част, играчите на Септември доминираха на терена, като единственото опасно положение за гостите от Варна дойде след индивидуална грешка в защитата на „септемврийци“. Въпреки добрата игра първото попадение на сметката на домакините падна в 38′ минута, когато Асен Георгиев даде диагонал към Кристиян Пешов, кой центрира в наказателното поле и Айкут Рамадан откри с плътен удар.

Играчите на Христо Арангелов пропуснаха няколко добри възможности за гол, като Мартин Ачков стреля от фаул, но стража Станислав Нисторов спаси. Владислав Узунов на два пъти отправи удари от далечно разстояние, а пробивите по крилата на Ачков, Пешов и Кабов притесняваха гостуващите защитници през цялата първа част.
Второто полувреме започна отново с домакински натиск, като Владислав Узунов центрира към Марио Илиевски, но секунда преди нападател да нанесе удар, Нисторов улови топката. В 58′ минута Кристиян Пешов удвои резултата след като сам си изработи възможност за изстрел към вратата на Спартак Варна и с прецизен удар я прати в горния десен ъгъл. Минути по – късно Атанас Кабов вкара трети гол за Септември, след като организира бърза контраатака, пробяга цялото разстояние до противниковата врата и стреля. В 64′ минута Марио Илиевски наказа грешка на вратаря Станислав Нисторов, която го остави сам на празна врата и отбеляза за 4:0.
В 75′ минута Симеон Александров стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В 80′ минута Владислав Мирчев отбеляза едно попадение за гостите, след като Васимир Ал Хатиб посочи бялата точка за нарушение на Мартин Ачков. В 85′ минута Даниел Начев отбеляза втори гол за Спартак Варна, след като беше оставен непокрит в наказателното поле. В 86′ минута Иван Колев проби, центрира към Симеон Александров, но топката бе избита в корнер. В 89′ минута главният съдия подмина 100% дузпа за Септември, след като Атанас Кабов бе фаулиран грубо в наказателното поле.
Докрая на срещата Велислав Боев от Спартак Варна получи червен картон, след като умишлено удари с топката Атанас Кабов.