Септември с първа победа в контролите

0

Втородивизионният Септември Симитли победи с 2:0 Пирин Гоце Делчев в контролна футболна среща играна в Гоце Делчев. Това бе първа победа за момчетата на Спас Стоименов,след като досега отборът от Симитли загуби с 1:2 от Левски Лом и направи 0:0 със столичния Септември.

Срещата се игра при студено и слънчево време,но и отлично подготвен терен.Головете за победителите вкараха дошлият на проби французин Нелсън още в 1-та и Димитър Благов в 82-та минута. Септември направи много силно първо полувреме,когато футболистите му вкараха гол,удариха греда и на два пъти бранители на Пирин ГД избиха удари от голлинията.

За неврокопчани проверката бе втора от началото на подготовката,след като в събота възпитаниците на Димитър Крушовски завършиха 2:2 с Банско.